آنژین – شایع ترین علائم بیماری عروق کرونر

آنژین که بیشتر به عنوان درد قفسه سینه شناخته می شود ، مبتلایان به CAD می توانند به عنوان یک ناراحتی ، فشار یا سنگینی بر روی سینه احساس شوند. برای من ، این مهمترین علامتی بود که به من هشدار داد که دوباره در آستانه حمله قلبی دیگری قرار دارم. گاهی اوقات این احساس درد ، سوزش یا احساس سیری بود که اغلب اوقات آن را به سوiهاضمه نسبت می دادم.

این بیشتر درد قفسه سینه بود ، اما گاهی اوقات ، درد به سمت بازوی چپ و کمر من متصاعد می شود. سایر مبتلایان ممکن است درد را از طریق شانه ها ، گردن ، فک یا گلو تجربه کنند.

اگر یک توصیه می توانم با شما در میان بگذارم این است که این علائم را یادداشت کنید و هرگز آنها را نادیده نگیرید. من یک بار این کار را کردم و در 44 سالگی منجر به حمله قلبی شد. حتی اگر هرگز مشکل قلبی برای شما تشخیص داده نشده است ، لطفاً در اسرع وقت – نه متخصص قلب در مشهد ، فوراً به دنبال درمان باشید. و اگر می دانید مبتلا به آنژین هستید ، باید داروهای ضد آنژین را طبق تجویز پزشک خود مصرف کنید. مطمئن شوید که به پزشک ماهیت دقیق درد ، زمان بروز آن و آنچه دقیقاً انجام می دادید را به پزشک اطلاع داده اید. با کمک پزشک می توانید دردی را که به طور مرتب تجربه کرده اید تشخیص دهید یا اینکه درد حتی در حالت استراحت و هیچ گونه تلاش جسمی بیشتر و بیشتر می شود.

علل آنژین

با کاهش جریان خون به قلب شروع می شود. وقتی این اتفاق می افتد ، اکسیژن و مواد مغذی حیاتی به عضلات قلب نمی رسند. قلب آنها باید از یک نوع سوخت دیگر استفاده کند ، اما از کارآیی کمتری برخوردار است ، بنابراین می تواند خون را به بقیه بدن ادامه دهد. این استفاده از سوخت کم مصرف دیگر منجر به تولید اسید لاکتیک می شود. اسید لاکتیک در عضلات جمع شده و تجمع آن باعث درد می شود. هنگام تمرین بیش از حد ، عضلات پاها یا بازوها نیز همین اتفاق می افتد. درد در عضلات بازوها و پاها نیز ناشی از اسید لاکتیک است. داروهایی وجود دارد که برای خنثی کردن این تمایل قلب به استفاده از یک سوخت ناکارآمد استفاده می شود.

انواع آنژین

سه نوع آنژین وجود دارد ، یعنی:

1. آنژین پایدار – درد فقط هنگام انجام فعالیت های بدنی یا در طی دوره های شدید عاطفی احساس می شود. استراحت معمولاً باعث از بین رفتن درد می شود.

2. آنژین ناپایدار – درد قفسه سینه که از این نوع تجربه می شود ممکن است بیشتر و حتی در هنگام استراحت یا انجام حداقل فعالیت رخ دهد. داروهای خوراکی معمولاً می توانند علائم را تسکین دهند اما از آنجا که درد ناپایدار است ، ممکن است پیش از حمله قلبی باشد.

3. آنژین Prinzmetal – حتی اگر در حالت استراحت باشید ، بخوابید یا فقط در معرض دمای سرد قرار بگیرید ، درد ایجاد می شود. درد به دلیل کاهش جریان خون در عضله قلب یا به دلیل اسپاسم عروق کرونر در نزدیکی انسداد ایجاد می شود.

یک پزشک می تواند پس از پرسیدن یک س ofال از بیمار ، تشخیص آنژین بدهد تا دریابد علائم چیست و در چه شرایطی درد ظاهر می شود. پزشک از شدت درد از شما می پرسد ، کدام قسمت از بدن شما بدترین درد را تجربه کرده است و هنگام بروز درد چه کاری انجام می دهید؟ در مورد من ، من به طور مبهم اکنون به یاد می آورم (9 سال پیش بود که من برای اولین بار آنژین را تجربه کردم) درد قفسه سینه و تنگی نفس متعاقب آن. یادم می آید از اولین باری که چنین دردی را تجربه می کردم عصبی و ترس می کردم. آن زمان فکر کردم که قبلاً دچار حمله قلبی شده ام. من به بیمارستانی در نزدیکی محل کار آن زمان مراجعه کردم. دکتر مرا وصله نیتروگلیسیرین قرار داد که بلافاصله سردرد شدیدی به من وارد کرد و به من توصیه کرد که روز بعد به متخصص قلب مراجعه کنم. حدس می زدید ، من بازدید را به تعویق انداختم اما فقط به مدت سه روز. اولین قسمت درد دوشنبه رخ داد و من پنجشنبه بعد رفتم. متخصص قلب به من گفت که در واقع ممکن است من در رگ های قلبم انسداد داشته باشم بنابراین او به من گفت برای معاینه قلب در بیمارستان بمانم. من آخر هفته به بیمارستان رفتم تا یک سری آزمایش انجام دهم: تست استرس ورزشی ، ECK و اکو کاردیوگرام. همه آنها به احتمال بیماری عروق کرونر اشاره کردند. آنچه برای من باقی ماند تا تحت آنژیوگرام قرار بگیرم. به دلایل مالی داشتن آن برای من غیرممکن بود. من از دکتر خواستم صادقانه شانس من را به من بگوید و او به من گفت که هنوز هم می توانیم از طریق دارو پیشرفت بیماری را کنترل کنیم.